wiadomosci elektrotechniczne logo

Miesięcznik naukowo-techniczny Stowarzyszenia Elektryków Polskich, ukazuje się od 1933 r.

Rekordowe zainteresowanie programem „Czyste Powietrze”

Coraz chętniej sięgamy po dotacje na wymianę kotłów i ocieplenie domów. W ostatnim tygodniu do programu „Czyste Powietrze” złożono rekordową liczbę wniosków – aż 6649 szt. Tak dużego zainteresowania Programem jeszcze nie było. Aby na bieżąco monitorować postępy jego realizacji, Polski Alarm Smogowy opublikował Barometr Programu Czyste Powietrze, który będzie aktualizowany co tydzień.

Celem uruchomionego w 2018 r. Programu Czyste Powietrze (PCZP) jest likwidacja 3 mln pozaklasowych kotłów, tzw. kopciuchów w ciągu 10 lat. Do tej pory w ramach Programu złożono ok. 690 tys. wniosków na wymianę ogrzewania, co stanowi zaledwie 23% założonego celu.
Dobrą wiadomością jest stale rosnące zainteresowanie Programem. Na przykład w tygodniu 16-22 marca złożono rekordową liczbę 6649 wniosków. To bardzo dobry wynik. Dla porównania, średnia tygodniowa liczba wniosków składanych w 2023 r. wyniosła 4187. W ubiegłym roku rekord tygodniowej liczby wniosków odnotowano na przełomie lipca i sierpnia 2023 r. – 5891 szt.

(www.cire.pl)