wiadomosci elektrotechniczne logo

Miesięcznik naukowo-techniczny Stowarzyszenia Elektryków Polskich, ukazuje się od 1933 r.

Coraz więcej Klientów TAURONU korzysta z faktur elektronicznych

Wzrasta liczba klientów TAURONA korzystających z faktur elektronicznych. Tylko w minionym roku na rozliczenia on-line przeszło ponad 350 tys. osób. Energetyczna grupa wskazuje na korzyści płynące z przejścia na e-faktury i szacuje, że w tym roku łączna liczba klientów TAURONA korzystających z takiego rozwiązania osiągnie blisko 3 mln. Klienci są w centrum naszej uwagi, dlatego stawiamy na rozwiązania on-line, które ułatwiają załatwianie wszystkich spraw związanych z energią i jednocześnie sprzyjają środowisku naturalnemu.
Tylko w minionych dwóch latach dzięki wyborowi e-faktury uniknięto drukowania ponad 13 milionów papierowych dokumentów. Wybierając elektroniczną fakturę klienci TAURONA oszczędzają rocznie blisko 1500 drzew. Wybór rozliczeń on-line wiąże się także z dwudziestozłotowym bonusem w postaci zwrotu za prąd. Kwota zostaje zaksięgowana na koncie rozliczeniowym danego klienta.
Wygoda i redukcja zużycia papieru to, jak pokazują badania przeprowadzone przez TAURON, główne powody korzystania przez konsumentów z e-faktury. Respondenci w większości deklarowali, że podczas podejmowania codziennych decyzji biorą pod uwagę swój wpływ na środowisko naturalne.
To szczególnie istotne w kontekście statystyk wskazujących, że w Polsce rocznie zużywana są ok. 143 kg papieru tylko na jedną osobę. W tym kontekście nawet niewielka zmiana nawyków, taka jak przejście na elektroniczną fakturę,  powoduje realną zmianę.

(źródło: cire.pl)