wiadomosci elektrotechniczne logo

Miesięcznik naukowo-techniczny Stowarzyszenia Elektryków Polskich, ukazuje się od 1933 r.

Elektrownie na biomasę w Japonii

W prefekturze Fukushima 15 kwietnia br. odbyła się ceremonia zakończenia budowy elektrowni biomasowej Fukushima Iwaki o mocy 112 MW. Elektrownia obsługiwana przez Able Energy weszła do komercyjnej eksploatacji 1 kwietnia. To inwestycja Kansai Electric Power Company i Kyudenko.

Paliwem wykorzystywanym przez zakład jest pellet drzewny sprowadzany z Ameryki Północnej, a wyprodukowana energia będzie sprzedawana firmie Tohoku Electric Power Company.

Tego samego dnia odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod kolejną elektrownię biomasową o mocy 112 MW, tym razem w prefekturze Aichi. Elektrownia na biomasę Tahara zostanie zbudowana przez Chubu Electric Power Company i Toho Gas. Głównym paliwem również będzie pellet drzewny. Budowa tego zakładu na pełną skalę rozpocznie się w czerwcu 2022 roku, a zakończenie prac zaplanowano na wrzesień 2025 r. Chubu Electric Power Company uczestniczy też w projekcie elektrowni na biomasę, która będzie mieć moc 7,1 MW. Paliwem w niej będzie głównie niewykorzystane, przerzedzone drewno zebrane w prefekturze Gifu.

(źródło: wnp.pl)