wiadomosci elektrotechniczne logo

Miesięcznik naukowo-techniczny Stowarzyszenia Elektryków Polskich, ukazuje się od 1933 r.

Enefit Volt udostępnia w Bielsku-Białej ładowarki do samochodów elektrycznych

Enefit w Polsce udostępniła kierowcom pojazdów elektrycznych z Bielska-Białej i okolic dwadzieścia dwie stacje ładowania w dziewiętnastu lokalizacjach w całym mieście. Wszystkie urządzenia będą zasilane zieloną energią, a od 5 marca do 1 kwietnia br. korzystanie z nich będzie bezpłatne. Plany firmy zakładają intensywny rozwój publicznej sieci stacji ładowania – w ciągu najbliższych czterech lat Enefit w Polsce planuje pozyskać lokalizacje dla 2500 stacji ładowania.
Stacje ładowania Enefit Volt są już dostępne dla kierowców samochodów elektrycznych oraz hybrydowych z możliwością ładowania baterii. Każde urządzenie jest wyposażone w gniazda typu 2, pozwalające na ładowanie zarówno prądem jednofazowym, jak i trójfazowym. Bezproblemowe i wygodne korzystanie z ładowarek zapewni przygotowana przez Enefit aplikacja na smartfony – Enefit Volt, w której użytkownicy szybko i wygodnie sprawdzą lokalizację, cennik, informacje techniczne dotyczące stacji ładowania oraz jej dostępność w czasie rzeczywistym. 
Od 5 marca do 1 kwietnia korzystanie ze stacji ładowania Enefit Volt w Bielsku-Białej będzie bezpłatne. Aby skorzystać z oferty, należy pobrać bezpłatną aplikację Volt dostępną w Google Play lub Apple Store. 
Mając na uwadze cel uzyskania do 2028 r. lokalizacji dla 2500 stacji ładowania, dążymy do pozyskania miejsc pod 500 stacji każdego roku. Dlatego aktywnie poszukujemy partnerów chętnych do dzierżawy swoich lokalizacji dla naszych stacji ładowania. W odróżnieniu od konkurencji, będąc nie tylko operatorem infrastruktury ładowania, ale także producentem i sprzedawcą energii w krajach bałtyckich oraz w Polsce, zapewniamy stabilne warunki współpracy przez cały okres trwania umowy, atrakcyjne taryfy dla klientów oraz udział w międzynarodowym przedsięwzięciu – powiedział Piotr Drożdżyk, Head of E- mobility Solutions w Enefit.
Enefit w Polsce oferuje również inne usługi z zakresu produkcji energii z OZE, modernizacji oświetlenia, a także wspiera w zwiększaniu efektywności energetycznej.

(źródło: cire.pl)