wiadomosci elektrotechniczne logo

Miesięcznik naukowo-techniczny Stowarzyszenia Elektryków Polskich, ukazuje się od 1933 r.

Jak uczyć o energii jądrowej? – zakończyła się VI edycja szkoleń dla nauczycieli

Zakończyła się VI edycja szkoleń dla nauczycieli „Jak uczyć o energii jądrowej?”, których celem jest poszerzenie wiedzy o energii i energetyce jądrowej oraz udoskonalenie warsztatu metodycznego nauczycieli, aby zajęcia z uczniami były prowadzone w innowacyjny i atrakcyjny sposób.
W ramach projektu realizowanego od 2015 r. przeszkolono już ponad 1000 nauczycieli, a każda edycja cieszy się dużym zainteresowaniem.W tegorocznych szkoleniach odbywających się stacjonarnie w Lublinie 12 czerwca 2023 r. oraz on-line dla uczestników z województwa zachodnio-pomorskiego w dniach 29-30 września 2023 r. wzięło w sumie udział 70 nauczycieli i doradców metodycznych ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego kraju. Szkolenie było skierowane do nauczycieli: biologii, chemii, fizyki, geografii, przyrody i edukacji dla bezpieczeństwa.

Każdy uczestnik otrzymał urządzenie do samodzielnego badania poziomu promieniowania jonizującego wraz z aplikacją na smartfona, a także pakiety edukacyjne (tzw. edu-boxy), które zawierają m.in.: gry planszowe, puzzle, memo, przykładowe scenariusze lekcji, instrukcje zadań, karty pracy i kalendarz na rok szkolny 2023/2024. Dzięki tym pomocom nauczyciele będą mogli przeprowadzać eksperymenty oraz ćwiczenia modelujące i symulacyjne w klasie, a tym samym przybliżać uczniom zagadnienia związane z energią i energetyką jądrową.

Szkolenia „Jak uczyć o energii jądrowej” organizowane są przez Departament Energii Jądrowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska we współpracy z Wydziałem Biologii i Chemii Uniwersytetu Warszawskiego oraz firmą szkoleniową Wojron-Edu.

(źródło: cire.pl)